Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Radiotelefony Baofeng. Który wybrać? | Porównanie popularnych modeli

2022-08-24

Pomimo ciągłego rozwoju technik komunikacyjnych, łączność radiowa nie traci na popularności. Połączenie radiowe jest synonimem pewności i niezawodności, nawet w najcięższych warunkach.
Praca na budowie, magazynie czy też sport ekstremalny. Radiotelefon może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

W pierwszej części weźmiemy na tapet dwa najprostsze pod względem konstrukcyjnym radiotelefony niezwykle popularnej marki BAOFENG

Niezawodność i prostota to słowa kluczowe w kontekście modeli Baofeng 888s oraz Baofeng 9700. Produkty znane i lubiane, przede wszystkim przez służby mundurowe oraz agencje ochrony. Radiotelefony o prostej i wygodnej budowie, doskonale mieszczące się w dłoni.

Podstawowe dane techniczne:

Na uwagę zasługuję szeroki zakres częstotliwości dla obu modeli. Baofeng BF-9700 imponuję pojemną baterią oraz mocą wyjściową nadajnika do 8W.

W obu urządzeniach producent nie zastosował klawiatury oraz ekranu LED. Dla wielu użytkowników jest to niewątpliwa zaleta -  zapobiega przed niechcianą zmianą ustawień podczas intensywnej pracy w terenie.

Pamięć urządzeń pozwalają na ustawienie 16 kanałów, zmienianych przy pomocy potencjometru obrotowego.

Model BF-9700 zasługuje na szczególną uwagę ze względu na swoje właściwości ochronne przed czynnikami zewnętrznymi. Baofeng spełnia wysoką klasę odporności IP-67.

6 – ochrona przed dostępem do części niebezpiecznych drutem; całkowita ochrona pyłoszczelna

7 – ochrona przed skutkami krótkotrwałego zamoczenia

Radiotelefon stanowi doskonały wybór dla miłośników ekstremalnych wrażeń. Z racji swojej trwałości urządzenie zbiera bardzo pozytywne opinie wśród grup preppersów oraz fanów survivalu. BF-9700 stanowi doskonały wybór podczas wielodniowych wędrówek górskich oraz biwaków, gdzie dostosowanie do zmiennych warunków bywa niezwykle istotne.

Baofeng BF-888s ze względu na prostą konstrukcję jest niezwykle chętnie wybierany przez agentów ochrony czy też pracowników magazynowych. Urządzenie pozwala w łatwy sposób skomunikować wielu pracowników, a zdecydowanie niższa waga na komfortowe użytkowanie przez wiele godzin.

Popularne złącze SMA-F (męskie) umożliwia łatwą rozbudowę modelu o dłuższą antenę. Pozwoli to na zachowanie dalekiego zasięgu nawet w najbardziej niekorzystnym terenie.

Solidna jakość i bardzo niska cena to kolejny z atutów tego modelu.

Radiotelefony Baofeng UV-82 oraz Baofeng UV-5R to kolejna propozycja marki Baofeng. Urządzenia o prostej i eleganckiej stylistyce, odpowiadające potrzebą najbardziej wymagających użytkowników.

 

Dane techniczne:

Modele UV charakteryzują się znacznym zaawansowaniem technologicznym. Radiotelefony wykonane w technologi dwupasmowej z funkcją nasłuchu dwóch częstotliwości (Dual Watch).

Dwuliniowy wyświetlacz LED oraz klawiatura DTMF pozwalają na ręczną zmianę pożądanych ustawień, co powinno zadowolić każdego pasjonata technologi radiowej.

Niewątpliwym atutem modelu UV-82 jest podwójny przycisk PTT (Push to talk) oraz zwiększona pojemność baterii. Na uwagę zasługuje niezwykle ergonomiczny kształt. Wedle opinii wielu użytkowników jest to najwygodniejszy radiotelefon na rynku. Porównując z poprzednimi wersjami, plastikowe elementy spodu obudowy zostały poprawione, zapewniając stabilną pozycje radiotelefonu na płaskiej powierzchni. Duże i wyraźne przyciski pozwolą na wygodne użytkowanie, nawet w rękawiczkach.

Konkurencyjny model UV-5R, jest urządzeniem niezwykle kompaktowym - niemal mieszczącym się w kieszeni. Ze względu na swoją wagę pozwala na swobodną pracę przez wiele godzin.

Niewątpliwą nowością jest zastosowanie przycisku VFO/MR pozwalającego na szybki dostęp do trybów frequency mod/channel mode.

Radiotelefon jest świetnym rozwiązaniem dla użytkownika indywidualnego, chcącego osiągnąć kompromis pomiędzy funkcjonalnością, a wygodą.

Urządzenia zostały wyposażone w dłuższą 17 cm antenę ułatwiającą komunikację w trudnym terenie. Popularne złącze SMA-F (męskie) pozwala na zainstalowanie anteny dalekiego zasięgu, co stanowi doskonałe rozwiązanie podczas prowadzenia nasłuchu.

Podsumowując firma Baofeng oferuje wiele interesujących modeli radiotelefonów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od amatorskich użytkowników po prawdziwych pasjonatów.

Model BF-888s dzięki swojej prostocie doskonale sprawdzi się jako urządzenie do codziennej pracy. Hala magazynowa, plac budowy czy też agencja ochrony okaże się doskonałym poligonem doświadczalnym. Jeśli potrzebujemy wzmocnionej ochrony powinniśmy pochylić się nad wodoodpornym modelem BF-9700.

Potrzeby użytkowników indywidualnych zaspokoją modele UV-82 oraz UV-5R. Dostępność najważniejszych opcji z pozycji wyświetlacza LED będzie decydującym argumentem.

pixel